Hogyan és mitől óvjuk a szívünket? És mi köze az Ószövetségi iratokban többször előforduló “bölcs és bolond viselkedésnek” a szívhez?
Péter Petra és vendége, Láng Györgyi tanácsadó szakpszichológus, keresztény coach és lelkigondozó a Hitem Szerint új epizódjában folytatják a szív-sorozatot a bibliai “belső szív”, az ember esszenciájának, értékközpontjának a bemutatásáról, működéséről…
Hangolódj!

Hogyan tudjuk óvni a szívünket?

Ha hitben járunk, ha nem: engedelmeskedjünk a szeretetnek.

Amikor hallgatunk a szellemünk szavára.

Ha nem a Biblia Istenében hiszünk, a lelkiismeretünk akkor is Istenhez vezet bennünket.

Asszertív kommunikáció.

Megbocsátás, jó társaság, irányítsuk a gondolatainkat arra, ami jó, nemes, és persze Isten szavára.

Albert Einstein szerint: szeretet, hit, hála, ítélkezés-mentesség. “Fogalmam sincs, hogy ez hogyan működik, de igaz.” A. E.

A gazdag magyar nyelv is iránymutató és elgondolkodtató az ítélkezés-mentes élethez: Aludj rá egyet! // Várd ki a végét! // Ez az ő dolga. // Az ő dolga, az ő baja.// Az ő lelkén szárad.

A bolond= a szív szükségében van, szív nélküli. Bölcs= az istenfélelem a bölcsesség kezdete.

A szív tisztítása napi feladatunk: megbocsátani, jó, értékvalló közösségnek tagjává válni, szeretetben inteni, kiönteni a szívünket, kisírni Istennek, embernek a bánatunkat.

Mitől óvjuk a szívünket? A megkeményedéstől. “Minden féltve őrzött dolognál jobban óvd szívedet, mert onnan indul ki az élet!” Példabeszédek 4:23.

”Hogyan tudom felismerni, hogy jól van-e a szívem? Milyen kérdéseket tehetek fel magamnak ahhoz, hogy tisztán lássam a szívem állapotát?” – nagyon bölcs kérdések. Györgyi válasza: “Örülök az életnek?”

A következő epizód témája: hála.
