”Szerepet játszunk, többet mutatunk, hogy többet érjünk. Életünk célja lett, hogy egészségesek legyünk, pénzre gyűjtünk
… Másokhoz mérten határozzuk meg magunkat. Másokért feltesszük magunkat az áldozati oltárra.” Kemény témák kerültek szóba izgalmas kontextusban, a pihenés, a megállás szentségének tálalásakor.
A Hitem Szerintben Péter Petra ismét vendégül látta Bujdos Zoltán teológust, lelkipásztort, aki lelkigondozóként is szolgál, és a Tengelici Szabadkeresztény Gyülekezet lelkipásztora.
Hangolódj!

Hogyan s mire használja Isten a pihenést az életünkben?

Miért szentség a pihenés? “Hat napon át végezd munkádat, de a hetedik napon pihenj meg, hogy nyugta legyen ökrödnek és szamaradnak, és lélegzethez jusson szolgálóleányod gyermeke és a jövevény.” 2. Mózes 23:12.

Petra tapasztalatai és értelmezése szerint már az is pihenés (a léleknek mindenesetre felszabadító), ha az ember felismeri, mi nem az ő terhe, milyen hamis feladatok cipelésétől tud megszabadulni; időnként nemet kell mondani; határokat kell húzni; nem kell másokhoz hasonlítani magunkat; figyelnünk kell a helytelen pihenésekre is.

Vendégünk elmondta, hogy Isten megtanította arra, hogyan tud pihenni, hogyan tud feltöltődni. Egyedinek alkotott bennünket az Úr, mindenki számára megvan a recept a pihenéshez is.

Milyen belső motivációk, tiltások, parancsok működnek bennünk, amik által nem engedjük meg magunknak és másoknak a pihenést?

Ha a pörgésben nem naplopás a leállás Jézussal, akkor át kell ütemezni az életünket.

Az ingergazdagság, a felgyorsult élet, a látványvilág tompítja és megbetegítheti a lelket, szellemi élességünk is csökken.

Zoli beszélt arról is, hogy legtöbbször akkor esnek össze az emberek mentálisan, amikor elértek egy kitűzött célt, de az nem adott teljes megelégedést, nem oldott meg bizonyos problémákat.

Ha elhiszem az alábbiakat: ”Magam fogok előtted haladni, és nyugalmat szerzek neked!” 2Mózes 33:14., akkor bármit s bármilyen tempót diktál a világ, megengedem magamnak és másoknak a leállást, a megpihenést.